biegdlabohaterow.pl

Do udziału w wydarzeniu zapraszają grupy biegowe: Biegam i Zwiedzam Łódź oraz Biegam Pomagam

Bieg upamiętniający bohaterów i ojców Niepodległości 1918 roku

11 listopada 2021 r. | godz. 11.11

W czasie biegu planowane są liczne atrakcje: pieśni patriotyczne, wspólne śpiewanki, ciekawostki historyczne, wspólne składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci, a na koniec wspólna biesiada przy żołnierskiej grochówce i grzanym winie. Dobrą atmosferę zapewni Agnieszka Forzpańczych i Fundacja Życie. Bieg planujemy ulicami Łodzi przez miejsca pamięci. Biegniemy grupą – nie jest ważny osiągnięty wynik, ale dobra atmosfera i zaduma nad naszą tożsamością narodową.

Ideą biegowego happeningu historycznego jest uczczenie 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pomodlimy się za bezimiennych bohaterów, oddamy im cześć. Wydarzenie ma na celu również przybliżenie mieszkańcom Łodzi historii związanej z Ojcami Niepodległości.

Zapisy

W Bieg upamiętniającym bohaterów i ojców Niepodległości 1918 roku mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Zapisy odbywają za pomocą formularza rejestracyjnego.

Termin i miejsce

  • Rozpoczęcie: 11.11.2021 r. o godz. 11.11. przed Kościołem MBZ w Łodzi przy ul. Łąkowej 40 (róg Łąkowej i Mickiewicza). Prosimy uczestników o przybycie około godz. 10.45, by dopełnić formalności i odebrać gadżety patriotyczne
  • Zakończenie: 11.11.2021 r. około godz. 13.00 na Placu Niepodległości. W miejscu zakończenia wydarzenia, na terenie parafii pw. św. Faustyny odbędzie się wspólna biesiada patriotyczna i śpiewanki (60-90 minut)

Obowiązuje strój patriotyczny

  • Wszystkich uczestników obowiązują stroje patriotyczne – ubiór dowolny, ale wyglądem nawiązujący do barw narodowych. Uczestnicy otrzymają od organizatora okolicznościowe kotyliony itp.

Trasa

  • Trasa liczy około 11,11 km. Za grupą biegnącą będzie jechał bus umożliwiający przejechanie części trasy osobom ze spadającą formą
  • Organizator biegu zapewnia na trasie wydarzenia wodę

Udział bezpłatny

  • W trakcie rejestracji na wydarzenie uczestnicy otrzymają możliwość przekazania darowizny na zakup kwiatów i zniczy
  • Organizator zapewnia zachowanie reżimu sanitarnego, a Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Ideą biegu jest upamiętnienie Polaków, bohaterów i ojców Niepodległości 1918 roku​

Promujemy zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród młodzieży i dorosłych