biegdlabohaterow.pl

Organizatorem biegu jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Bieg do Palmir

19 czerwca 2021 r., godz. 11

Waldemar Buda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, zaprasza do udziału w trzeciej edycji biegu upamiętniającego tragiczną śmierć ikony lekkoatletyki – Janusza Kusocińskiego. Dwie poprzednie edycje w 2018 r. oraz 2019 r. cieszyły się dużym zainteresowaniem, w czasie biegu panowała świetna atmosfera i choć w tym roku warunki pozwalają na kameralny bieg i nie jest ważny osiągnięty wynik, to zapraszamy do dołączenia do nas i tym razem.

Celem biegu jest upamiętnienie osoby Janusza Kusocińskiego. Ideą happeningu historycznego jest uczczenie jego 81. rocznicy śmierci. Janusz Kusociński do dziś jest ikoną lekkoatletyki. Wydarzenie ma na celu również przybliżenie mieszkańcom Warszawy historii związanej z życiem i działalnością tego wielkiego Polaka.

Zapisy

Zgłoszenia proszę kierować na adres: aneta.rudalska@mfipr.gov.pl do 17.06.2021 r. do godz. 15. Dane do zgłoszenia: imię i nazwisko, adres e-mail, data urodzenia, preferowany rozmiar koszulki.
Serdeczna prośba o szybkie podjęcie decyzji, gdyż liczba uczestników jest ograniczona do max 50 osób.​

Termin i miejsce

 • Rozpoczęcie: 19.06.2021 r. – o godzinie 11.00 sprzed budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy uczestników o przybycie ok g. 10.00, by dopełnić formalności.
 • Zakończenie: 19.06.2021 r.  – ok. godziny 15.00 w Palmirach na Cmentarzu Wojskowym. W miejscu zakończenia wydarzenia odbędzie się złożenie kwiatów na grobie Janusza Kusocińskiego.

Trasa

 • Trasa liczy ok 36 km, przy czym można pokonać dowolny jej odcinek gdyż za grupą biegnącą będzie jechał autokar umożliwiający przejechanie części trasy.
 • Uczestnicy otrzymują od organizatora okolicznościowe koszulki.

Uczestnictwo i sprawy finansowe

 • Udział w biegu jest bezpłatny.
 • Organizator biegu zapewnia na trasie wydarzenia wodę, izotoniki oraz owoce.
 • Na trasie, co ok. 5-6 km, będzie stanowisko nawadniające.
 • Organizator biegu nie zapewnia szatni do przebrania się (ew. możliwość przebrania się będzie w autokarze podstawionym na stracie i towarzyszącym uczestnikom podczas biegu). Depozyt będzie można pozostawić w samochodzie technicznym zabezpieczającym uczestników podczas biegu.
 • Uczestnicy godzą się na wykorzystanie i publikowanie zdjęć i wizerunku na potrzeby udokumentowania wydarzenia.

Opieka medyczna

 • Organizator zapewnia zachowanie reżimu sanitarnego a Uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 • Wszyscy uczestnicy muszą wypełnić i podpisać deklarację dobrowolności uczestniczenia oraz braku przeciwwskazań lekarskich.
 • Wszystkie potrzebne druki do podpisania będą do pobrania w dniu biegu od organizatorów.

Ideą biegu jest upamiętnienie Polaków, bohaterów pochowanych w Palmirach

Promujemy zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród młodzieży i dorosłych

"Po raz trzeci pobiegniemy dla Janusza Kusocińskiego, który swoją postawą jako obywatel i sportowiec zasłużył na pamięć Polaków. Zapraszam wszystkich do udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wspólnie upamiętnimy męczeńską śmierć złotego medalisty z Los Angeles".

Waldemar Buda

Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej