biegdlabohaterow.pl

Organizatorem biegu jest Biuro Posła na Sejm RP Waldemara Budy oraz Fundacja Życie

III Bieg dla Bohaterów „Sejm RP - Palmiry”

19 czerwca 2021 r., godz. 10

Po raz trzeci upamiętnimy Janusza Kusocińskiego, złotego medalistę olimpijskiego z Los Angeles w biegu na 10 000 m, uczestnika obrony Warszawy w 1939 r., rozstrzelanego przez Niemców w Palmirach.
Trasa biegu to 34 km. Z Sejmu RP pobiegniemy w kierunku Cmentarza w Palmirach. Tam wspólnie złożymy kwiaty, zapalimy znicze i pomodlimy się.
W kolumnie technicznej będą jechały busy, więc będzie można w każdej chwili wsiąść do nich i odpocząć. Cel jest jeden – chcemy upamiętnić bohaterskiego Polaka, mistrza, olimpijczyka i patriotę.

Zapisy

Wypełnij poniższy formularz, a następnie opłać opłatę startową w wysokości 50 zł

Zasady uczestnictwa

W III Biegu dla Bohaterów „Sejm – Palmiry”  mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 lat. Zapisy odbywają się na stronie internetowej www.biegdlabohaterow.pl za pomocą formularza rejestracyjnego. Warunkiem udziału jest opłacenie opłaty startowej w wysokości 50 zł.​

Harmonogram

9.30 – otwarcie Biura Biegu
9.37 – szkolenie BHP, rozgrzewka, pakowanie bagażu podręcznego do autokarów
9.59 – początek biegu
13.30 – wejście na teren Cmentarza w Palmirach
14.00 – modlitwa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
14.30 – posiłek regeneracyjny
15.00 – powrót busami na teren przed Sejmem RP

Pakiet startowy

Każdy uczestnik otrzyma wodę, posiłki regenerujące, medal pamiątkowy i koszulkę. Wszystkim zapewnimy również transport na całej trasie. ​

Opieka medyczna

Bieg odbędzie się bez względu na pogodę (wyjątek stanowią warunki pogodowe zagrażające życiu uczestników). Organizatorzy zapewnią opiekę ratownika w trakcie trwania imprezy.

Ideą biegu jest upamiętnienie Polaków, bohaterów pochowanych w Palmirach

Promujemy zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną wśród młodzieży i dorosłych

"Po raz trzeci pobiegniemy dla Janusza Kusocińskiego, który swoją postawą jako obywatel i sportowiec zasłużył na pamięć Polaków. Zapraszam wszystkich do udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wspólnie upamiętnimy męczeńską śmierć złotego medalisty z Los Angeles".

Waldemar Buda

Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej